Personiskās paciņas

 

 

Nākamais saliktais konteiners uz Rīgu: 9. augustā


Gaisa krava: sūtām regulāri: lūdzu zvanīt!


Pilnie konteineri - pēc pasūtījuma!

 

Mazo paciņu sūtījumu izvedām muitai un ir tikpat kā piegādāts. 

Lūdzu gaidiet no mums norādījumus par turpmākiem paciņu sūtījumiem.

Noteikumi ir mainījušies. 

 

Pateicamies par sadarbību! 

 

 

 

 

 

 

Nākamais saliktais konteiners uz Rīgu: 9. augustā


Gaisa krava: sūtām regulāri: lūdzu zvanīt!


Pilnie konteineri - pēc pasūtījuma!

 

Mazo paciņu sūtījumu izvedām muitai un ir tikpat kā piegādāts. 

Lūdzu gaidiet no mums norādījumus par turpmākiem paciņu sūtījumiem. 

Noteikumi ir mainījušies. 

 

Pateicamies par sadarbību! 

 Angliski                                 Esam izveidojuši epasta sarakstu paku sūtījumu informācijai. Ja neesat uzdevuši savu adresi LASL paku anketās, aicinām pieteikties šeit:
Pieteikties LASL paku epastiem!


ATGĀDINĀJUMS LASL PAKU SUTĪTĀJIEM UN SAŅĒMĒJIEM - SVARĪGI!

Cienījamie sūtītāji un saņēmēji:

Sakarā ar to,ka beidzamajā laikā saņemam no Jums daudzus jautājums attiecībā uz paku sūtīšanas noteikumiem (paku saturu,svaru,vērtību u.c.) atgādinām sekojošo: 

 

1) attiecībā uz sūtījuma vērtības ierobežojumu vienai personai 45 EUR apmērā ar iespēju to saņemt bez nodokļu nomaksas - Latvijas Republikas Muitas Likums paredz,ka šis nosacījums darbojas TIKAI tad,ja gan pakas nosūtītajs,gan saņēmējs abi ir privātpersonas. Draudzes,baznīcas,biedrības,apvienības un tamlīdzīgas sabiedriskas organizācijas  tiek uzskatītas par juridiskām personām, un tādējādi rodas pārpatumi.Tāpēc lūdzam turpmāk izmantot vienīgi privātpersonu vārdus. Ja nav iespējas norādīt īsto sūtītāju, piemēram,draudzes ziedojumu gadījumos- lūdzam izmantot par sūtīšanu atbildīgās personas vārdu.Šim vārdam ir jāparādās uz anketas sūtītāja ailē un paraksta ailē ir vajadzīgs tieši šīs personas paraksts.

2) par paku saturu:

atgādinām,ka augstākminētie noteikumi nosaka,ka vienai personai domāto vienā pakā nosūtāmo viena nosaukuma priekšmetu  skaits nepārsniedz 3 vienības.Tādējādi, atļauts  būtu  3 pāri kurpju,3 bikses,3 krekli,3 ziepes utt. Protams,netiek gabalos uzskaitīti tādi sīkumi kā konfektes vai cepumi – šis atgādinājums lielākā mērā attiecas uz dažādu labdarības organizāciju vāktajiem apģērba gabaliem.Ir cilvēcīgi saprotami sūtītāju labie nodomi,taču (diemžēl) tas netbilst noteikumiem – par ko esam saņēmuši kontrolējošo iestāžu nopietnus brīdinājumus.

 

3) par paku satura aprakstu un pašu priekšmetu vērtību:

lūdzam rūpīgi aizpildīt anketas un pēc iespējas izvairīties no tādu  vispārinošu un nekonkrētu jēdzienu kā piem. ’’drēbes’’ un "apavi” lietošanas. Priekšmetu pazīst pēc nosaukuma- piem.,”kurpes”,”kleitas”,”bikses” utt.,kā arī noteikti ir janorāda šo priekšmetu skaits.

 

4)par paku svaru:

sakarā ar nepieciešamību  stingri kontrolēt sūtamo priekšmetu skaita un kopējās vērtības ievērošanu,esam spiesti noteikt maksimāli pieļaujamo vienai personai domātās vienas pakas svaru 35 mārciņu apmērā.

5) vispārēji/svarīgi:

a) LASL atgādina,ka nav pieļaujama noteikumu apiešana,iesniedzot nepatiesi vai nepilnīgi aizpildītas anketas un/vai apzināti samazinot nosūtāmo priekšmetu vērtības.

b)iespēja saņemt bez nodokļu nomaksas mantas vērtībā līdz 45 EUR NEATTIECAS uz priekšmetiem,kuru iegādi ir apmaksājis pats šo mantu saņēmējs, vai PAR kuru iegādi mantu saņēmējs ir izsniedzis (iedevis,pārskaitījis) atlīdzību šo mantu sūtītājam. Noteikums ”45 EUR bez nodokļiem’’darbojas tikai tad,ja sūtītājs nosūta saņēmējam mantas BEZ ATLĪDZĪBAS.

Īpašs lūgums ievērot punktu "b’’attiecas uz E-bay, Amazon un tamlīdzīgu vietņu apmeklētājiem,kuri veic pirkumus no Latvijas !!!

Par tādā veidā iegādātajām precēm,tās ievedot Latvijā, nodokļi ir jāmaksā jau sākot no 10 EUR vērtības un muitas iestādēm jāuzrāda samaksu apliecinoša informācija (izraksts no PayPal un/vai bankas konta izdrukas).

 

ASV iegādātu mantu sūtīšanai no ASV uz Latviju LASL piedāvā citu, principiāli atšķirīgu un likumiem atbilstošu pakalpojumu,ieskaitot muitas formalitāšu kārtošanu un kopējā rēķinā iekļautu nodokļu nomaksu klienta vārdā.

c) sakarā ar dažādiem beidzamajā laikā dzirdētiem jautājumiem par dažādu organizāciju esamību,kuras piedāvā mantu sūtīšanu no ASV uz Latviju bez muitas ierobežojumiem,vedot  tās no ASV uz Latviju caur kādu citu Eiropas valsti -  visā Eiropā eksistē VIENĀDI muitas noteikumi mantu ievešanai. Tādējādi, iespēja ievest mantas bez ierobežojumiem viennozīmīgi liecina par Eiropas Savienības muitas noteikumu pārkāpšanu,par ko ir paredzēta atbildība atbilstoši attiecīgās ES valsts likumdošanā.  

d) īpašs lūgums tiem,kam augstākminētā informācija (šobrīd) neliekas aktuāla- 

noteikumu neievērošana no bezatbildīgu personu puses var nodarīt kaitējumu to personu interesēm, kuŗas šos noteikumus ievēro.

 

Lai aizsargātu noteikumus ievērojošo personu (LASL klientu) likumīgās intereses, LASL pienākums ir stingri uzraudzīt noteikumu ievērošanu un aizdomīgu situāciju gadījumos nekavējoties sniegt informāciju Muitas iestādēm gan ASV gan Latvijas pusē.

 

Ceram uz Jūsu sapratni!

 

Paku sūtīšana ar Latvian American Shipping Line

Latvian American Shipping Line (LASL) piedāvā personīgo paciņu pārsūtīšanas pakalpojumu. Saiņi, ko sūtāt radiem un draugiem, iekļaujas šajā apzīmējumā, ja sainis ir adresēts personai, un vērtība nepārsniedz 45 eiro. Pieturamies pie šīm vadlīnījām, jo Latvijas jaunie pasta noteikumi nosaka,ka viena persona drīkst saņemt mantu 45 eiro apmērā. (2021. gada februārī - 45 eiro = $53 USD) euro aptuvenu vērtību aprēķina pareizinot $ x .84 = eiro. (Skat. tiešo kursu šīs lpp. apakšā labajā pusē!) Personīgā paka ir adresēta personai un ir domāta personas vajadzībām. Tādēļ ir ieteicams pakas gatavot ar dažādu personīgo mantu sastāvu: dažāda veida apģērbu, jaunu vai lietotu, apavus, pārtiku, grāmatas, kādus higēnas piederumus. Būtu vēlams ierobežot sastāvu uz ne vairāk kā trīs no vienas vienības, piemēram ne vairāk kā trīs kafijas bundžas vienai personai. Neatļautās sastāvdaļas: alkohols, ieroči, medikamenti, vitamīni. Lūdzam nelikt arī naudu. (Naudas sūtīšanai iesakām Baltic Financial Services.) Piegāde Latvijā ir 4-6 nedēļas pēc kuģa iziešanas datuma. Piegādājam uz jebkuru Latvijas adresi! Pēc piegādes nosūtām saņemšanas kvīti sūtītājam.

Par katru personīgo paciņu lūdzam izpildīt un parakstīt reģistrācijas formu. Katrai kastei tiks piešķirts savs reģistrācijas numurs, ko uzrakstīsim vai uzlīmēsim uz kastes, kā arī attiecīgā vietā uz reģistrācijas lapas.

Cenas: Rēķinām $1.25 pa mārciņu (min. $40 par visu Jūsu sūtījumu), plus piegāde, kas Rīgā ir $19 par pirmo kasti ($26 par ārpus Rīgas adresi) un $16 par katru nākamo (kā Rīgā, tā ārpus) līdz 4 kopsummā uz vienu adresi. Lūdzam nesūtīt vairāk kā 4 saiņus uz vienu adresi. Mūsu saiņu piegādes sistēma ir tā iekārtota, ka paku piegādi pieskaitām pie rēķina. Piedāvājam arī apdrošināšanu. Tabulā varat apskatīt cenu aprēķinu piemērus, kā arī salīdzinājumu starp LASL cenām un ASV pasta jaunajām cenām.

Paciņu un grāmatu sūtījumus iestādēm 2021. gadā savāksim 2x: aprīlī un atkal oktobra beigās. Pieņemam pakas vairākos punktos austrumu krastā (Vašingtonā, Filadelfijā, Istbransvikā (NJ), Jonkeros (NY) Salā (NY), Vilimantikā/Mančesterā( pēc pieprasības) (CT), Bostonā, kā arī latviešu centros Mičiganā, Milvokos, Mineapolē, Čikāgā, Klīvlandē. Lūdzu zvanīt, ja vēlaties nosūtīt no Atlantas vai St. Pētersburgas, vai arī LosAndželosas, SanFrancisko, Seatlas, WA, un Portlandes, OR. Laipni lūdzu skat. mūsu paku pieņemšanas sarakstu. Saiņus var arī nosūtīt pa UPS/USPS uz mūsu noliktavas adresi (lūdzam izņemt reģistrācijas numuru un uzrakstīt uz saiņa ārpuses kā arī pievienot izpildīto paku reģistrācijas anketu pie kastes, pielīmējot atsevišķu aploksni):

     Paku numurs (piem. KL1025)
     Latvian American Shipping Line
     84 Harbor Drive
     Jersey City, NJ 07305 USA

Piedāvājam sevišķas likmes grāmatu un žurnālu sūtījumiem uz bezpeļņas organizācijām/iestādēm: $40 par kasti līdz 40 mārcinām. Cena ieskaita piegādi no ziemeļaustrumu pieņemšanas punktiem ($45 par 40 mārciņu kasti no vidienes pieņemšanas punktiem). Sūtījumus lūdzam adresēt iestādēm, uzrādot kontaktpersonas vārdu un pilnīgu iestādes adresi un telefonu.

Sakarā ar Latvijas muitas birokrātiju, mēs nevaram kārtot  humānās palīdzības sūtījumu ievešanu, kas adresēti sabiedriskām iestādēm: bāreņu namiem, draudzēm, pansionātiem un Sarkanajam Krustam.
Šī procedūra turpmāk paliek saņēmēju atbildībā. Sirsnīgi iesakām iepriekš ar saņēmēju iestādi sazināties un sarunāt, ka viņi piekrīt braukt uz Rīgas ostu kārtot muitu!

Toties, vēl varam izkārtot maza apmēra (3-4 kastu) sūtījumus draudzēm vai bāreņu namiem un pansionātiem JA tās ir adresētas 3-4 personu vārdos: piemēram mācītāja, direktora, vai kāda darbinieka vārdā, kas ir saistīts ar iestādi. Adrese var būt iestādes adrese, piemēram bāreņu namā. Principā sūtījumiem jāiekļaujas personiskās pakas noteikumu ietvaros; satura vērtībai vienai personai nepārsniedzot 45 euro, un saturā dažāda veida priekšmeti, nevis piemēram tikai apavi. Ar šo variantu, kastes saņem norādītā persona, lai dalītu tālāk pēc saviem ieskatiem, vai Jūsu ieteikuma.

 Kopsavilkumā: Personisko paciņu sūtīšanas noteikumi JŪRAS sūtījumiem:
  • Pakas satura vērtība nepārsniedz 45 euro (~ $53 USD Feb/2021)
  • Viena persona nesaņem vairāk nekā vienu paku/sūtījumu.
  • Uz vienu adresi sūtītais paku skaits nepārsniedz 4 kastes (piem. viena kaste vīram, viena sievai, viena meitai, viena dēlam).
  • Pakas svars nepārsniedz 35 mārciņas (15.8 kg).
  • Iesakām nepārsniegt aptuvenu 18" x 18" x 18" tilpumu (izmēri centimetros: 55X45x45 aptuveni).
  • Lai sūtījumu varam pieņemt, ir nepieciešams izpildīt "privātpersonas pasta sūtījuma deklarāciju". (Ja ko maināt, tad lūdzam ratsūtīt rakstiskas instrukcijas; ja LASL pārpako noteikumiem neatbilstošas satura vai vērtības "mazās pacinas", lūdzu ņemiet vērā, ka par pakalpojumu būs papildus maksa. )

Laipni lūdzam ar jautājumiem zvanīt Anitai: 1-973-744-6565, ext 5, fakss 1-973-746-7222
vai pa e-pasts
pakas@lasl.com

 

PIEVIENOJAM CENU SALĪDZINĀJUMU LASL MAZO PACIŅU, LASL GAISA KRAVAS, UN ASV PASTA SŪTĪJUMAM:

PALDIES!